Reklama

NIERUCHOMOŚCI MIESZKANIOWE
Kamionki w nowej ofercie

Podpoznańskie Kamionki do tej pory były kojarzone z domkami wolno stojącymi w stylu angielskim. Przedsiębiorstwo A. Grzegorczyk, inwestor osiedla Przy Lesie, chce zachęcić również do najnowszej oferty domków bliźniaczych w tej lokalizacji. Deweloper zdecydował się więc na nową, atrakcyjną cenę bliźniaków.

Osiedle Przy Lesie położone jest na ul. Porannej Rosy w Kamionkach, jak sama nazwa mówi w najbliższym sąsiedztwie dużego lasu sosnowego. Atutem osiedla, oprócz spokojnej i zielonej okolicy, jest także dogodny i szybki dojazd do centrum Poznania Trasą Katowicką.

 
Warto było poczekać, a teraz opłaca się kupić

Jeśli ktoś wstrzymał się 3 lata z zakupem mieszkania od dewelopera, dziś kupi za tą samą kwotę lokal nawet o 18 proc. tańszy. Wynajem niedługo stanie się nieopłacalny, bo jego koszt będzie równy obciążeniom związanym ze spłatą kredytu      

Od 2008 roku na rynkach w największych polskich miastach regularnie obniżały się ceny nowych mieszkań. Obniżki nie były tak spektakularne, jak np. w Stanach Zjednoczonych, bo w naszym kraju, w zależności od miasta, osiągnęły wielkość do 18 proc. O tyle właśnie spadły ceny mieszkań deweloperskich w Krakowie. Od II kwartału 2008 r. do II kwartału 2011 r. w Poznaniu stawki zmalały zaś średnio o 17 proc., podaje raport Emmerson. Z kolei we Wrocławiu i Gdańsku przecena osiągnęła przeciętnie 14 proc. i 13 proc. W Warszawie spadek był najmniejszy i wyniósł 10 proc.

 
Rezydencja Park w Mielnie - rusza budowa II etapu i przedsprzedaż apartamentów

Za kilka tygodni w Mielnie ruszy budowa II etapu inwestycji Rezydencja Park. Już teraz, inwestor Mielno Holding – Firmus Group rozpoczął przedsprzedaż apartamentów w tym kameralnym kompleksie. Projekt powstaje przy jednym z głównych deptaków Mielna, które dzięki nowoczesnym inwestycjom zmienia oblicze z miejscowości wakacyjnej, na całoroczny kurort.

Na początku jesieni rozpocznie się budowa drugiego budynku w kompleksie Rezydencja Park, realizowanej przy ul. Orła Białego, to jeden z głównych deptaków prowadzących do morza. Pierwszy etap, czyli kameralny budynek z 12 apartamentami w pełni wykończonymi i wyposażonymi, został właśnie oddany do użytku. Kolejny budynek będzie identyczny – dwanaście komfortowych apartamentów na czterech kondygnacjach. Deweloper zakończy jego budowę w ciągu niespełna roku. Latem 2012 r. właściciele będą mogli już w swoich apartamentach z II etapu Rezydencji Park spędzić wakacje.

 
Sposób na własny dom

Posiadanie własnego domu jest marzeniem wielu. By je spełnić, trzeba mieć wiedzę, jakie warunki – formalne i finansowe – trzeba spełnić, by rozpocząć budowę i bez przeszkód ją zrealizować. Informacje o każdym etapie budowy i fachowe porady można uzyskać od Doradców Domowy.pl podczas jesiennych Targów redNet Dom Mieszkanie. Pierwsze z cyklu spotkań odbyło się w miniony weekend w Warszawie, kolejne siedem zaplanowanych jest do końca października.  

 
Rynek mieszkaniowy budzi się po wakacjach

Jesienią 2011 roku na polski rynek nieruchomości wpływ będą miały przede wszystkim zmiany w programie „Rodzina na Swoim”, wprowadzone przez wiele banków obostrzenia w udzielaniu kredytów w obcych walutach oraz zawirowania na międzynarodowych rynkach finansowych. Wiele dyskusji na pewno wzbudzi także przyjęty 31 sierpnia przez Sejm projekt ustawy deweloperskiej.

 
Ceramika Paradyż w Domu Modelowym w JankachŚliczny dom z ogródkiem to marzenie wielu z nas. Niezależnie od tego, czy jesteśmy w trakcie jego realizacji, czy dopiero wybieramy idealny projekt szukamy różnych pomysłów, inspiracji i rozwiązań. Akcja edukacyjna Dom Modelowy to skarbnica wiedzy na temat budowy domu. To cykle spotkań, filmy montażowe, prezentacje, ale również gotowy projekt Domu Modelowego, który można oglądać w Centrum Handlowym Janki koło Warszawy. W tworzenie jego designerskich wnętrz zaangażowała się Ceramika Paradyż.

 
Dawne dworki i pałace są nadal w cenie

Mimo zawirowań, jakie miały miejsce w gospodarce w ciągu ostatnich trzech lat, w naszym kraju systematycznie zwiększa się liczba osób lepiej sytuowanych. Taka sytuacja wpływa na rozwój branży towarów z wyższej półki. Podobną tendencję widać także na rynku nieruchomości. Od kilku lat rozwija się w Polsce handel nie tylko luksusowymi lokalami o wyższym standardzie – apartamentami czy loftami, ale także powoli zwiększa się obrót dworkami i pałacami z minionych epok.

 
Dom za miastem czy mieszkanie w centrum

Przeprowadzka ze wsi do miasta lub ucieczka poza jego granice to dwie przeciwstawne tendencje, za którymi stoi bardzo wiele czynników decyzyjnych. Wyboru miejsca zamieszkania dokonuje się przecież na wiele lat.

 
Mieszkanie na miarę

Na granicy Woli Duchackiej i Piasków Wielkich, przy ul. Bochenka w Krakowie ruszyła budowa pięciopiętrowego budynku mieszkalno-usługowego. Inwestorem jest krakowski deweloper, Activ Investment, który od lat specjalizuje się w budowie nowoczesnych i funkcjonalnych mieszkań w przystępnej cenie.


Robotnicy i sprzęt budowlany pojawiły się na placu budowy kilkanaście dni temu. Rozpoczęła się także sprzedaż lokali.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Joomla SEF URLs by Artio